Италианският хегемон Ювентус си измъчи, но спечели с 2:1 гостуването на

...

Млад турчин носи радост на Старата госпожа

Италианският хегемон Ювентус си изтеза, само че завоюва с 2:1 гостуването на Фрозиноне в мач от 17-ия кръг на Серия А.

Успехът приближи Юве на точка до водача Интер, който по-късно през днешния ден приема Лече.

18-годишният Кенан Йълздъз откри резултата в 12-ата минута и стана най-младият задграничен голмайстор за Ювентус в Серия А. Турският гений играе най-вече за Примаверата на Юве, а преди този момент е бил част от школата на Байерн (Мюнхен).

Фрозиноне изравни шест минути след почивката посредством Хайме Баес и сложи напрегнат любимеца в този мач.

След изравнителното попадение Йълдъз отстъпи мястото си на терена на звездата на торинци Душан Влахович и точно сърбинът донесе трите точки на " Старата госпожа ".

Влахович се разписа в 81-а минута с глава след центриране на Маккени от дясно. В последната минута Влахович вкара втория си гол, само че попадението чу бе анулирано след ревизиране на обстановката с ВАР поради засада.